Komoda do salonu – jaką wybrać?

Komoda do salonu to niezwykle praktyczny mebel, w którym można pomieścić całkiem sporo rzeczy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego wybór idealnego może być nieco problematyczny. Czym się kierować, wybierając komodę do salonu?

Duża i przestronna czy niewielkich rozmiarów?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dokładnie ma wyglądać komoda do salonu, a więc jakie powinna mieć rozmiary? W mniejszych mieszkaniach dobrze sprawdzają się komody niewielkich rozmiarów, jednak niektórzy zastępują komodą innego typu szafy – wtedy też mogą pozwolić sobie na zakup nieco obszerniejszego modelu. W przypadku większych powierzchni nie trzeba się ograniczać, jeśli chodzi o wymiary komody do salonu, jednak wiele zależy też od stylu, w jakim zostały wykończone wnętrza. Wielbiciele minimalistycznych rozwiązań z pewnością wybiorą tutaj niewielką komodę, która pozwoli im pomieścić wszystko, co najpotrzebniejsze. Tymczasem do salonów urządzonych w tradycyjnym stylu doskonale pasują duże, obszerne komody, wykonane z drewna. Sprawiają one wrażenie ciężkich i nieco topornych, jednak idealnie wpisują się w stylizację wnętrza. 

komoda do salonu drewniana

Komody do salonu przeszklone – tak czy nie?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się komody do salonu, posiadające kilka przeszklonych drzwi. Jest to ukłon w stronę stylu nowoczesnego, w którym obecnie wiele osób wykańcza swoje mieszkania. Należy jednak pamiętać, że tego typu komoda do salonu nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie swoją prywatność. Z drugiej strony, okazuje się bardzo dobrym pomysłem w przypadku właścicieli mieszkań, którzy nie dysponują zbyt dużą przestrzenią, zatem nie mogą sobie pozwolić na większych rozmiarów przeszkloną witrynę, w której umieszczą na przykład kieliszki do wina. Przeszklone drzwi to także swego rodzaju urozmaicenie wyglądu komody, podobnie jak drzwi drewniane, które dołączone są do mebli w kolorze białym. Ciekawym rozwiązaniem są komody do salonu na nóżkach – dzięki takiej podstawce o wiele łatwiej jest utrzymać porządek w pomieszczeniu. 

Comments are closed.